Přihlásit přes facebook

KYSELINA HYALURONOVÁ

Věděli jste že:
"Již v 60. letech 20. století se kyselina hyaluronová využívala k lokální léčbě popálenin a kožních vředů? Od r. 1979 je na trhu kyselina hyaluronová určená pro použití v oční chirurgii. Užívá se k dočasnému vyplnění prostoru přední komory oční a ochraně očních tkání (zvl. endotelu rohovky a duhovky) před poškozením při nitroočníc...

Věděli jste že:
"Již v 60. letech 20. století se kyselina hyaluronová využívala k lokální léčbě popálenin a kožních vředů? Od r. 1979 je na trhu kyselina hyaluronová určená pro použití v oční chirurgii. Užívá se k dočasnému vyplnění prostoru přední komory oční a ochraně očních tkání (zvl. endotelu rohovky a duhovky) před poškozením při nitroočních operacích (např. operace šedého zákalu, implantace čočky). Druhé nejširší využití kyselina hyaluronová představuje intraartikulární aplikace (tzv. viskosuplementace) u pacientů s osteoartrózou. Novou možností je periartikulární aplikace kyselina hyaluronová při podvrtnutí kotníku. Významné je využití kyselina hyaluronová k augmentaci v plastické chirurgii (výplň vrásek, vtažených jizev, zvětšení prsou).

Kyselina hyaluronová se také užívá v přípravcích pro podporu hojení ran. Dobré výsledky byly zaznamenány v kombinaci s jódem při hojení chronických ran, diabetických nohou a bércových vředů. Kyselina hyaluronová se používá také ve veterinární medicíně, kde se vysokomolekulární hyaluronan uplatňuje díky svým viskoelastickým a protizánětlivým vlastnostem. Užívá se především při léčbě nemocí kloubů koní, psů a koček.
Kyselina hyaluronová se začala nově využívat i v oblasti péče o zrak - jako lubrikační látka v očních kapkách nebo v roztocích na kontaktní čočky.:
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_hyaluronová

Zobrazit

KYSELINA HYALURONOVÁ Počet produktů: 20

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 20 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 20 položek