Péče o akné

S kosmetickou péči o akné mám v kosmetickém studiu několikaletou praxi. U aknózní pleti se jedná o velmi specifické ošetření pleti, proto je velmi důležitá dlouhodobá spolupráce klient a kosmetička nebo lékař.
Na aknózní pleť má velký vliv zároveň domácí kosmetická péče, z toho důvodu vždy u klientů zjišťuji, jak s pletí zachází v domácím prostředí, jakou kosmetiku používají, v jakém pracovním prostředí se pohybují…
Po vhodně zvoleném kosmetickém ošetření společně zhodnotíme kosmetiku, která je zvolená do domácí péče a následně se dohodneme na dalším postupu.

Akné je onemocnění mazových žláz a jejich vývodů. Při akné dochází k uzavření vývodu mazové žlázy. Tukové složky mazu jsou výživným zdrojem po četné bakterie, které se v místě uzávěru přemnoží. Nastává zánět, který se projevuje vznikem zánětlivého ložiska, nejčastěji ve formě pustulky.

Kdo má zvýšené riziko akné?
Dospívající, pracovníci v chemických provozech, pracovníci v kuchyních, autoopravny, provozní v bazénech.

Léčiva, která mohou vyvolat nebo zhoršit akné.
Jód, brom, B12, některé léky na bázi steroidů.

Jak Vám může pomoci lékař, lékárna nebo salon?
I když akné ve většině případů považujeme za estetický problém, jedná se v první řadě o onemocnění. Je vhodné, aby stav choroby nejdříve zhodnotil lékař. Pokud rozhodne, že medikamentózní léčba není nutná nebo je při ni vodná i současná kosmetická péče, doporučuji optimální kosmetickou péči včetně specializované salonní péče. Výhodou lékaře, lékárny a osmetického studia je, že se jedná o odborníky, kteří ve svém rozsahu kompetence znají problematiku akné a strategii ošetření.

Kosmetické prostředky SynCare určené pro péči o pleť s akné neobsahují komedonní látky. Péče o Vaši pleť Kvalitní dermokosmetika Syncare zajistí každodenní péči o Vaši pleť.